Test tunera Ferguson Ariva T65
niedziela, 18 grudnia 2011 00:00   
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Test tunera Ferguson Ariva T65 - 3.9 out of 5 based on 19 reviews

ArivaT65-front cena 7 

Ferguson Ariva T65 to kolejny tuner marki Ferguson, przeznaczony do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej dvb-t. Niedawno prezentowaliśmy test modelu Ariva T55  będącego bliźniaczym modelem Arivy T65. Różnice jakie występują pomiędzy tymi tunerami sprowadzają się jedynie do wyglądu przedniego panela odbiornika. Ariva T65 została dodatkowo wyposażona w wyświetlacz oraz trzy przyciski, pozwalające na włączenie/wyłączenie  tunera oraz zmianę kanału.     

I. Pierwsze wrażenia.

Wykonanie tunera podobnie jak w modelu ariva T55, nie budzi zastrzeżeń. Metalowa obudowa dobrze spasowana z plastikowym panelem na którym widnieje logo firmy Ferguson oraz nazwa tunera nadaje mu profesjonalnego wyglądu. Na przednim panelu, umieszczono  tym razem wyświetlacz, oraz diodę informującą o trybie działania tunera. Trzeba zaznaczyć że wyświetlacz informuje nas jedynie o numerze aktualnie oglądanego kanału lub wykonywanej funkcji, niestety nie wyświetla nam zegarka co oferuje większość tunerów konkurencji  wyposażonych w wyświetlacz. Drugą zmianą w porównaniu do Arivy T55 jest umieszczenie pośrodku panela klawiszy sterujących, pozwalających na włączenie/wyłączenie odbiornika oraz zmianę aktualnie oglądanego kanału.. Wszystkie złącza w tym również USB umieszczono na tylnej ściance odbiornika. Ariva T65 nie wyróżnia się zbytnio jeżeli chodzi o posiadane wyjścia sygnału, niemniej jednak zapewnia nam możliwość podłączenia starszych telewizorów poprzez złącze EURO jak również tych nowszych wyposażonych w złącza HDMI. Tuner posiada również cyfrowe złącze SPDIF oraz przelotkę antenową działającą także w trybie stand-by. Złącze USB umieszczone na tylnym panelu, ma swoje wady i zalety, jeżeli ktoś podłącza na stałe dysk lub pamięć USB to rozwiązanie jest bardzo korzystne, gorzej jeżeli korzystamy z kilku pamięci USB i często potrzebujemy je wymieniać, wtedy szczególnie jeżeli odbiornik mamy zamontowany w szafce może być to nieco utrudnione. Musimy również zauważyć że w tym modelu złącze USB jest umieszczone zbyt blisko złącza HDMI co powoduje że jeżeli mamy szerszą pamięć USB a odbiornik jest podłączony do telewizora kablem HDMI, to nie będziemy w stanie jej zamontować.

ArivaT65-back

Pilot zdalnego sterowania. 

Zastosowany pilot to model RCU-200. Jak można było się spodziewać, znając produkty marki Ferguson, jest on wykonany na najwyższym poziomie i z powodzeniem mógłby konkurować z pilotami telewizyjnymi znanych marek. Przyciski posiadają odpowiednią twardość, są bardzo dobrze i funkcjonalnie rozmieszczone a wszystkie funkcje zostały czytelnie opisane. Również jeżeli chodzi o czułość pilota, to w tej kategorii pilot arivy T55 jest również bezkonkurencyjny. Nie ma mowy o celowaniu w odbiornik, sygnał odbija się zarówno od ścian jak i sufitu a tuner szybko reaguje na otrzymane polecenia. 

pilot

W pudełku znajduje się tuner dvb-t , pilot zdalnego sterowania wraz z bateriami oraz instrukcja obsługi i karta gwarancyjna. Niestety nie znajdziemy w nim żadnych przewodów do podłączenia tunera do telewizora, tak więc należy pamiętać o ich dokupieniu. 

II.Podłączenie i podstawowe funkcje.  

Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Po podłączeniu zasilania tuner uruchamia się automatycznie i prosi o ustawienie podstawowych informacji takich jak język OSD oraz kraj na terenie którego zamierzamy korzystać z odbiornika. 

instalacja 

Po ustawieniu tych informacji przechodzimy do wyszukiwania kanałów, możemy zaznaczyć jakie kanały tuner ma wyszukać np. tylko darmowe lub wszystkie. Jak wiemy obecnie wszystkie kanały w ramach naziemnej telewizji cyfrowej dvb-t na terenie Polski sa bezpłatne ale w przyszłości ta funkcja może być użyteczna.

wyszukaj auto 

Jeżeli nie chcemy przeszukiwać całego pasma, a znamy parametry kanału na którym nadaje interesujący nas multipleks. możemy wyjść do menu głównego i w odpowiedniej zakładce wybrać opcje wyszukiwanie ręczne. Jest to również o tyle ciekawa opcja że będziemy mogli od razu sprawdzić jakość i siłę sygnału na wybranym kanale i ewentualnie dostroić anteny. 

wyszukaj ręcznie 

Po wyszukaniu kanałów, tuner zapisuje je na liście głównej i jest gotowy do działania. Kanały możemy sobie poukładać według własnego gustu, istnieje również możliwość tworzenia list ulubionych programów: film, wiadomości, sport, muzyka.

lista kan 

Przy każdej zmianie kanału, jak również po naciśnięciu przycisku info na pilocie, tuner wyświetla nam  informacje o aktualnie nadawanym programie oraz kolejnej pozycji programowej.

info

Dwukrotne naciśnięcie przycisku info, przenosi nas z kolei do okna z bardziej szczegółowym opisem oglądanego programu telewizyjnego. Możemy tutaj przeczytać krótkie streszczenie aktualnie oglądanej pozycji programowej jak również pozycji nadawanej bezpośrednio po niej.

info 2

Tuner ariva T55 wyposażony  jest w EPG, czyli elektroniczny przewodnik programowy. Dzięki tej funkcji, mamy ciągły dostęp do programu telewizyjnego na najbliższy tydzień. Okno podzielone jest na dwie kolumny, gdzie w lewej, wyświetlany jest program telewizyjny z podaną godziną emisji , natomiast w prawej znajdziemy datę oraz szczegółowe streszczenia  poszczególnych pozycji programowych.  

epg 

Sprawdź aktualne ceny tunerów Ferguson Ariva T65 

Komentarze  

0 #118 Alfie 2014-09-28 18:33
Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this post and the rest of the website is also very good.

My web blog No Faxing Same Day Loans: http://onlineloans24h.com
Cytować

0 #117 ja 2013-12-10 14:25
Cytuję stev:
Może ktoś wie jak zaprogramować kanały po zmianie kolejności. Ja zgodnie z instrukcją postępuje a jak się wyłączy dekoder to znowu wraca do poprzedniego ustawienia. Trzy razy próbowałem i ciągle to samo.

Jest tam taka funkcja pamietaj ostatni tryb ustaw na włączony ale musisz miec wersje od 1,026 oprogramowania.
Cytować

0 #116 stev 2013-11-07 04:31
Może ktoś wie jak zaprogramować kanały po zmianie kolejności. Ja zgodnie z instrukcją postępuje a jak się wyłączy dekoder to znowu wraca do poprzedniego ustawienia. Trzy razy próbowałem i ciągle to samo.
Cytować

0 #115 maniek 2013-07-21 20:57
Cytuję Zbyszek:
Pomocy! Mam dekoder Ariva T65 i digitalną antenę wewnętrzną ze wzmacniaczem Cabletech ANT0517. Siła sygnału 95%, jakość 80%
Ściągnąłem długą listę programów ale żadnego nie mogę zobaczyć bo wszystkie są PŁATNE!!! Co robić? kto mi pomoże? Z góry dzięki za radę.

Zapłać :lol: !
Cytować

+1 #114 Jachim 2013-05-22 12:18
Ryszard, człowieku, jeśli coś piszczy Ci w nocy, to powiedz żonie, żeby przestała się masturbować, a nie zwalaj na ten niezawodny odbiornik :P
Cytować

-2 #113 fac 2013-04-30 10:22
Brak Funkcji czasowego wyłączania w t650 jest taka opcja .
Cytować

-4 #112 Zbyszek 2013-04-05 14:00
Pomocy! Mam dekoder Ariva T65 i digitalną antenę wewnętrzną ze wzmacniaczem Cabletech ANT0517. Siła sygnału 95%, jakość 80%
Ściągnąłem długą listę programów ale żadnego nie mogę zobaczyć bo wszystkie są PŁATNE!!! Co robić? kto mi pomoże? Z góry dzięki za radę.
Cytować

+2 #111 lobon 2013-04-03 19:26
Hej mam problem.... polega on na tym że jak włącze sb tv i dekoder to mam na exit :gra i tv troche buczy jak przestawic na zwykły Exit
jest to tv samsung trochę stasza wersja

plissss o szybką odp jak nie tu to na a jak nie tu to na gg:46908215
Cytować

-3 #110 sybirak62 2013-03-21 23:32
tuner rewelacja sam znalazl wszystkie kanaly solidna konstrukcja pilot szybko reaguje polecam
Cytować

+5 #109 naj 2013-03-16 16:34
Czy ktoś mi pomoże jak nastawić zegar w ariva t 65 bo mój już spieszy 30 minut ,gdy na kalendarzu zmienię ustawienie zegara i potwierdzę ok,to gdy sekundy dojdą do pełnej minuty znowu pokazuje się stary czas.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Naszą witrynę przegląda teraz 2680 gości 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the.